Cengiz Yanık

Mesleğinde 25 yılı geride bırakan fotoğrafçı küçük yaşlarda fotoğrafla tanıştı.

Eğitiminin ardından fotoğrafı meslek edindi.

Belki Türkiye'nin en tecrübeli endüstriyel fotoğrafçısı olan Rıfat Karaca ile fotoğraf hayatına adım attı.

 

Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğraf Bölümü kurucuları olan Yaşar Atankazanır ve Ahmet Kayacık'a uzun yıllar asistanlık yaptı.

Usta çırak ilişkisine önem veren fotoğrafçı halen Yaşar Hoca ile özel fotoğraf çalışmaları yapmakta ve kendi asistanlarını yetiştirmektedir.


2005 yılında kendi Fotoğraf atölyesini kurdu, ülkemize malolmuş birçok firma ve markanın tanıtım fotoğraflarını çekti. Halen kendi stüdyosunda otomotiv, denizcilik, mimari, yemek ve endüstriyel fotoğrafçılık gibi farklı sektörlerden pek çok markaya tanıtım fotoğrafçısı olarak hizmet vermektedir. 


Fotoğrafı kendisi için bir tutku olarak tanımlamakta ve bu tutkusunu yaşamak adına, tanıtım fotoğrafçılığının yanı sıra zaman zaman fotoğraf dersleri vermekte ve kendine özel fotoğraf çalışmalarına da devam etmektedir. 


Sivas doğumlu, evli ve üç çocuk babasıdır. 

Muzaffer Üngör

Henüz 15'li yaşlardayken fotoğraf sanatıyla tanıştı.

En büyük şansı en iyi ustalara çalışmak oldu.

Ankara'da duayen fotoğraf sanatçısı Necmettin Külahçı'ya 3 yıl kadar asistanlık yaptı.

Sonarsında yine Ankara'nın köklü reklam ve fotoğraf stüdyolarından olan Mat-Fo'da fotoğraf hayatına devam etti.

 

Bu süreçte F16 savaş uçaklarından Cumhurbaşkanlığına, Turizm bakanlığından Türkiye'nin en büyük projelerine kadar yüzlerce çekim tecrübesi edindi.

Henüz dijital fotoğrafçılığın olmadığı zamanlarda fotoğrafın çekimi, banyosu ve baskısı üzerine engin tecrübeler edindi. Bu tecrübe onun dijital fotoğrafçılığa geçişinde büyük kolaylık oldu. Böylece konvansiyonel bilgi kolayca ve bir sanatçı dinginliğiyle dijital zamanlara geçiş yaptı.

Şu an İstanbul'da reklam fotoğrafçılığı alanındaki çalışma hayatına devam eden sanatçı tüm bu bilgi birikimi ve tecrübesiyle severek yaptığı mesleğini büyük sadakat ve saygıyla yapmaya devam etmektedir.

Sanatçı evli ve bir çocuk babasıdır.

Reklam ve Tanıtım Fotoğrafçısı  Cengiz Yanık

Mimari Fotoğrafçılık, Endüstriyel Fotoğrafçı, Tekne ve Yat Fotoğraf çekimi, Otomobil Fotoğrafçılığı, (Araç Fotoğraf çekimi),Yemek Fotoğrafçısı, 

Portre Fotoğrafçısı, Profesyonel Fotoğrafçı  ve tüm  teknik fotoğraf çekimleri için www.cengizyanik.com